Server-port, query-port i mclista

Zombie
Lempik
Lempik

Próbowałem dodać swój serwer na mclista.pl - ale jest problem, bo otrzymuję komunikat, że serwer jest offline. Na mclista.pl jest napisane: "Sprawdź w pliku konfiguracyjnym swojego serwera (server.properties) czy masz ustawioną opcję enable-query na true oraz czy opcja query.port posiada wartość taką samą co server-port. Port dodanego serwera i port "query" musi być taki sam."

Enable-query mam ustawione w porządku. Natomiast wartość w "port query" jest inna niż w "server-port". Ale w wątku https://lvlup.rok.ovh/t/opis-konfiguracja-pliku-server-properties/429 jest napisane: "query.port= Ustawia port dla opcji enable-query. W przypadku serwera na hostingu nie dotykać!"

Tak samo nie wolno dotykać "server-port".

Czyli w "query.port" mam inną wartość niż w "server.port", ale nie wolno mi tego zmieniać, skoro jestem na hostingu. No to jak w takim razie mogę dodać swój serwer na mclista.pl? A jak tam inni dodali swoje serwery, które są też na hostmc.pl? A może jednak zmieniali np. query-port?

Anno
Anno

Jeżeli masz na hostingu masz coś takiego jak wolne porty albo dodatkowe porty i w query.port podajesz ten dodatkowy port, nie może być ten sam co server-port :D

PS: Pisz czy działa 😉

Lempik
Lempik

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam się jednak, że nie rozumiem tego słowa "dodatkowy port". Na stronie http://minecraft.gamepedia.com/Server.properties nie ma nic o dodatkowym query.porcie, natomiast query.port i server-port mają na powyższej stronie tę samą wartość - 25565.

Anno
Anno

To spróbuj ustawić query-port taki jak masz server-port :D

Lempik
Lempik

To już próbowałem i przestał mi działać plugin ze sklepem (ItemFrameShop).

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że nie ma większego problemu z ustawieniem identycznego query-port jak server-port, jedno to udp, drugie to tcp. Nadal używamy jednego portu. Co do ItemFrameShop to nie powinno się tak dziać, jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że takie coś ma na to wpływ ;P

Lempik
Lempik

Dziękuję za włączenie się do dyskusji. Też nie wiem, jak mogłoby to działać na IFS (ale miałem zrobione kopie zapasowe, więc nic strasznego się nie stało). Problem ze zmianą query.portu polega na tym, że na stronie, do której podałem odsyłacz w pierwszym poście tego wątku, jest napisane na temat query.portu to: "W przypadku serwera na hostingu nie dotykać!"

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Niestety nie mogę powiedzieć jak to dokładnie jest, z tego co mi się wydaje, nie powinno być to przeszkodą, aby ustawić taki sam port. Wypowiedzieć tutaj powinien się na ten temat @SystemZ, bo wie najlepiej jak to z portami tcp/udp tam jest :>

Anno
Anno

Napisz ticket'a jakie masz dodatkowe porty do swojego serwera mc :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ble. Query i port serwera ma być taki sam. Przykładowo mam 19821 to server-port i query.port musi być taki sam 😛

Lempik
Lempik

W końcu mi się udało. Dałem oba porty 25565. I w dodatku zamiast "XXX.hostmc.pl" musiałem dać adres SXX.hostmc.pl:XXXXX. Tego tzw. "adresu bez portu" nie dało się włożyć na mclistę.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zapewne ta strona nie rozpoznawała rekordów SRV, częsty przypadek i po prostu się bugowała.