Serwer MC - podstawy

Zombie
minecraft
Swag1
Swag1

Witam czy ktoś mi wytłumaczy krokami jak dać ,,Op" i jak wgrac pluginy i mody Dziękuje

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

1. "Operator na serwerze"

Informacje dotyczące, uprawnienia "/op" znajdują się tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/przydzielanie-i-odbieranie-admina/68

2. "Pluginy na serwerze Bukkit/Spigot/Paper"

Informacje dotyczące wgrywania/instalacji pluginów (wtyczek), znajdziesz w tym poradniku: https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-pluginow/57

3. "Mody"

Mody

W celu instalacji modów należy zainstalować silnik MCPC+ z panelu lub we własnym zakresie silnik forge. Po jednorazowym uruchomieniu serwera powinien utworzyć się katalog mods do którego wrzucamy nasze mody. (Zaczerpnięte z forum.lvlup.pro).

Taka drobna rada, jakbyś na przyszłość uzupełnił informację, jakich konkretnych danych Ci brakuje, mógłbym być bardziej konkretny.

Jeśli masz dalsze pytania zapraszam do dyskusji, zachęcam też, byś częściej używał funkcji "wyszukiwania" (lupa, w rogu).

Pozdrawiam

Swag1
Swag1

A wiesz jakie mody sa dostępne

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Swag1:

A wiesz jakie mody sa dostępne

90% modów dostępnych na single, jest też z możliwością wgrania na serwer.

Do modow mogę polecić Ci stronkę: http://www.skydaz.com/

[Opcjonalnie mozesz tez poszukać hostingu z modstorem, natomiast na polskiej scenie hostingowej, nie ma dobrego, oferującego tę funkcję.]

Pozdrawiam, mozesz dać mi like - <3

Swag1
Swag1

A jak mam na serwerze wgrane mody ale jak jestem na serwerze to niie mam modów Dlaczego

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Swag1:

A jak mam na serwerze wgrane mody ale jak jestem na serwerze to niie mam modówDlaczego

Są kompatybilne z silnikiem/serwerem ? Używasz odpowiedniego klienta? Mody sa wgrane zarówno do katalogu na serwerze jak i do klienta?

Nie znam Twojej konfiguracji, nie potrafię Ci pomoc.

Z grubsza chodzi o to, ze wrzucasz pliki z modem, do folderu "mods" i jeśli wszystko pójdzie dobrze, koledzy też będą mieli tego moda, to pogracie sobie na tym modzie. :)

Niektóre mody mają dwie wersje Client (dla gracza) i Server (dla serwera). Niektóre mody mają ten sam plik dla Gracza i Serwera. Ja zakładam ta sytuację z tym samym plikiem.

Pamiętaj, to raz jeszcze podresle, klient musi mieć te same mody których używa serwer.

Masz dalsze problemy/pytania? Pytaj - kto pyta, nie błądzi.

Swag1
Swag1

Dobrze chce mieć mody, ale nie wiem jak to zrobic (Chcemy grać na 1.7.2/1.7.9 minecraftforge, nie wiem co robić ponieważ na moim serwie działają pluginy ale mody nie i nie wiem jakie mody sa kompatybilne z waszym 1.7.2/1.7.9minecratfforge)Więc jak byś mógł mi wytłumaczyć jak i co zrobić do obu wersji. Dzięki

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Cześć, Pogrzebalem trochę w Internecie, i znalazłem taki sobie poradnik: http://youtu.be/GyxpFsuBBWM . Pokazuje on jak ze strony klienta wyglada proces instalacji.

Jeśli chodzi o serwer, tak jak wyżej pisałem- mody wrzucamy do folderu mods.

Powodzenia :)

Swag1
Swag1

Wracam Zastosowałem sie lecz jak wrzucam mody na serwer to pisze coś takiego [Server thread/ERROR]: This crash report has been saved to: /home/Swag1/35319/./crash-reports/crash-2016-03-22_23.17.51-server.txt Jak byś powiedział dlaczego ?? Dzięki za tamto

luxDev
luxDev Pionier

Pokaż zawartość tego pliku :)

Swag1
Swag1
Swag1
Swag1

Wiec jak mam serwer to wcisnełem dodaj paczkę i zainstalowałem 1.7.2 forge (na serwer) jak wgrałem mody które działają na Minecraft#Sprawdzone bo jak wchodze na forge w mc to nic sie nie dzieje i mam mody normalnie a#, po odpaleniu serwera gdzie sa mody pisze crash. Dzięki za Pomoc

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wyślesz nam szczegóły (logi) tego crasha? :)

luxDev
luxDev Pionier

A tak w ogóle, ile masz RAMu na tym serwerze?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Description: Exception in server tick loop

Prawdopodobnie serwer ma za mało pamięci aby odczytać tyle modyfikacji. Mistrzem modów to ja nie jestem, powinieneś udać się do osoby znającej się na modyfikacjach, ja umiem jedynie podstawy.

Swag1
Swag1

Nie spoko to chyba oznacza zeby zmiejszyc paczke modów chyba ??

Swag1
Swag1

Spokojnie Rozgryzłem już niektóre mody nie działają na serwie i dlatego buguje serwer ale dzieki za podpowiedzi bo przez was rozwijałem swoja wiedze.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Pamiętaj że duża ilość modów i pluginów jest mocno RAMożerna, więc z tej sytuacji są dwa wyjścia: albo więcej RAMu, albo mniej dodatków. Spróbuj wrzucić tylko to co naprawdę jest Ci potrzebne (paczka "miljon modów, super serwer" nie jest najlepszym pomysłem ;p). Jeśli przy minimum minimum wszystko będzie dobrze działać to potem sukcesywnie dokładaj kolejne pluginy które byś chciał. Może przy okazji wyeliminujesz także takie bugujące/źle działające. Ale to taka tam porada od serca ;p