TS3 Serwer nie startuje

Zombie
ts3
NNorbertPL
NNorbertPL

Witam. ts3@ns3017272:/home/ts3# ./ts3server_startscript.sh start Starting the TeamSpeak 3 server ./ts3server_startscript.sh: line 12: 8353 Naruszenie ochrony pamięci "./${BINARYNAME}" ${COMMANDLINE_PARAMETERS} > /dev/null

Serwer TS3 nie chce wystartować, wszystko inne działa (robiłem reboot dedyka).

koweq
koweq

edit: nie ważne, nie tu chciałem napisać xd

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Spróbuj wpisać: script /dev/null screen (2x enter) cd /lokalizacja/serwera/teamspeak/ ./ts3server_minimal_runscript.sh

NNorbertPL
NNorbertPL

Próbowałem już to wcześniej, efekt taki sam.

SunNight
SunNight

Skrypt został uszkodzony Linia - 8353 Proponuje od nowa przeinstalowac tsa

LinGruby
LinGruby Pionier

NNorbertPL:

./ts3server_startscript.sh: line 12: 8353 Naruszenie ochrony pamięci ".

w linia 12 odpowiada za ts3server.pid widocznie jak

NNorbertPL:

(robiłem reboot dedyka).

to nie wyłączył się serwer i .pid blokuje start serwera TS zobacz w katalogu gdzie masz pliki serwera TS czy nie wisi tam jak pisałem wyżej ts3server.pid jak jest to go wywal zobacz w htop czy niema procesu ./ts3server jak niema to odpalaj serwer TS a jakby był to go uwal F9 i SIGKILL ot wszystko

a i polecam start serwera wpisać w rc.local

sh -c '/lokalizacja/serwera/teamspeak3-server_linux_amd64/ts3server_startscript.sh start &'


exit 0

ot wszystko i serwer będzie sam Ci startował jedyne co to jak będzie robił restart dedyka to

/lokalizacja/serwera/teamspeak3-server_linux_amd64/ts3server_startscript.sh stop

SunNight:

Skrypt został uszkodzony Linia - 8353

a takiej linii w skrypcie nawet niema max jest ok. 100 lini ;-)

NNorbertPL
NNorbertPL

Chodzi o to że TS3 nigdy nie wystartował.. Robiłem nowego TS3(nigdy nie było na tej maszynie). Reboot zrobilem bo myslalem ze sie naprawi - ale nie

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A odpala się z roota? Użytkownik ts3 na pewno ma odpowiednie uprawnienia do katalogu?

NNorbertPL
NNorbertPL

Nie odpala się z roota.

Z chmodem 777 również. root@ns3017272:/home/ts3# chmod 777 -R /home/ts3/ root@ns3017272:/home/ts3# ./ts3server_startscript.sh start WARNING ! For security reasons we advise: DO NOT RUN THE SERVER AS ROOT !!!!!!!!!!! Starting the TeamSpeak 3 server ./ts3server_startscript.sh: line 12: 10679 Naruszenie ochrony pamięci "./${BINARYNAME}" ${COMMANDLINE_PARAMETERS} > /dev/null TeamSpeak 3 server could not start

LinGruby
LinGruby Pionier

a tak się zapytam pliki serwera TS są w katalogu teamspeak3-server_linux_amd64 tak ja po wypakowaniu?

czy z katalogu przekopiowałeś do /home/ts3/?

bo powinno u ciebie wyglądać to tak /home/ts3/teamspeak3server_linux_amd64/ts3server_startscript.sh start

tak mi teraz do głowy przyszło ;-)

NNorbertPL
NNorbertPL

Bez różnicy katalog, zmieniłem jego nazwę na "ts3", po ponownym pobraniu serwera dzieje się to samo, a na VPSie odpala się bez problemu. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem

LinGruby
LinGruby Pionier

brak mi już pomysłów przejrzyj na spokojnie cały temat i zobacz gdzie mogłeś popełnić błąd

https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-serwera-teamspeak3-na-vps-dedyku/106

luxDev
luxDev Pionier

Tylko niech użyje najnowszej wersji bo w poradniku starsza :P

LinGruby
LinGruby Pionier

@luxDev jest i nowa dodana :-D

SunNight
SunNight

Najlepiej będzie jak przeinstalujesz całego dedyka i od nowa zainstalujesz tsa + dodatkowe zabezpieczenia.

NNorbertPL
NNorbertPL

Tak. Od razu przeinstalowywać całego dedyka... Na vps/drugim dedyku(ale bez ochrony ddos) bez problemu się instaluje.

A ts3 umiem instalować, robiłem to nie raz.

Chyba po prostu odpuszczę :p

NNorbertPL
NNorbertPL

:O Po przeinstalowaniu TS3 zgodnie z poradnikiem wszystko jest dobrze. Nie mam pojęcia w czym mógł tkwić probłem! Ale wszystko działa!

LinGruby
LinGruby Pionier

no i gitara ;-) :-D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Stawiam na wybrakowane/uszkodzone pliki, w sumie to nic innego to raczej nie mogło być ;P

SunNight
SunNight

Podczasz instalacji, jakiś plik zapewne został uszkodzony.. Czasami lepiej od nowa przeinstalowac.. - Linux.