WinSCP - krok po kroku - klient FTP i SFTP - alternatywa dla FileZilla

Poradniki
zarządzanie, ftp
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Słowem wstępu

Możesz poznać alternatywę dla prezentowanej przez hosting FileZilli, jako że ja startowałem z WinSCP, chciałbym zaprezentować ten program przyszłemu pokoleniu, które być może skorzysta z tego klienta.

Pobieranie WinSCP

Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję programu WinSCP.

Łączenie się z serwerem FTP

Krok 1 - Uruchom program oraz znajdź dane do logowania: 690x426

Krok 2 - Uzupełniamy dane. W przypadku hostingu MineCraft dane do połączenia się z serwerem można znaleźć w zakładce ustawienia, w okienku FTP. W przypadku hostingu WWW dane do połączenia się z serwerem przyszły do Ciebie mailem. 690x432

Krok 3 - Ewentualne zapisanie danych logowania. Jeśli masz wiele serwerów, którymi chcesz się zajmować, możesz użyć funkcji zapisz, która zapamięta twoje dane do logowania na serwer. Zapisana sesja pojawi się w sektorze zakładek. 407x256

Krok 4 - Gotowe Po zalogowaniu pojawia się nam okno w którym mamy wszystkie pliki serwerowe. Jeśli chcemy wgrać jakiś plik to wystarczy że przeniesiemy go z lewego okna na prawe. 690x235

Połączenie programu WinSCP z programem Notepad++ (lub innym edytorem).

Domyślnie WinSCP ma swój edytor tekstu jednakże mamy szansę to zmienić. Krok 1 - Po zalogowaniu się przejdźmy do preferencji - "ustawień" 690x59 Krok 2 - Edytor 586x500 Krok 3 - Dodajemy ten edytor 497x489 Krok 4 - Gotowe Teraz wystarczy tylko że znajdziesz interesujący Cie plik, który chcesz edytować, klikniesz na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy, edytujesz go, a następnie zapisujesz (CTRL+S).

Dziękuje za uwagę.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Fajna sprawa z tym WinSCP, ale gdy mamy też dostęp do SSH Bitvise jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Konsola SSH + Dostęp do FTP.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Też mogę polecić WinSCP, jeśli akurat już muszę korzystać z Windowsa to aplikacja która najbardziej się mi spisywała. Pod linuxem i tak są narzędzia typu scp czy rsync i nie ma potrzeby korzystania z GUI.

O ile pamiętam WinSCP umożliwia też podmontowanie np. VPSa jako dysk w "Mój komputer", ale nie jestem pewien http://winscp.net/eng/docs/integration

anon82750602
anon82750602

Na win zawsze korzystam z WinSCP... Na linuxie trochę tego programu brakuje ale mam sshfs, Midnight Commander oraz inne menedżer plików uzywajace gvfs które od razu pozwalają korzystać z (S)FTP ;p

LinGruby
LinGruby Pionier

anon82750602:

Na win zawsze korzystam z WinSCP... Na linuxie trochę tego programu brakuje

Jeśli chodzi o Windows fakt nie ma lepszego programu, ale co do Linux ( Ubuntu, Debian ) to jest chyba tak samo dobrze co pokazałem tutaj ;-)

https://lvlup.rok.ovh/t/linux-ubuntu-debian-laczenia-sie-z-twoim-openvz-kvm/773