Zmiany w ofercie Hostingu WWW 24.05.2018

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Naturalną koleją rzeczy w usługach IT jest ich rozwój. Na rozwój np. zakupu licencji potrzebne są środki. Niestety przy poprzednich cenach hostingu WWW niezbyt było na to miejsce, zwłaszcza po ostatnim ulepszeniu sprzętu:

https://lvlup.rok.ovh/t/przerwa-techniczna-hostingu-www-07-03-2018/5666

Postanowiłem więc zoptymalizować ofertę Hostingu WWW w taki sposób:

PakietPoprzednioTeraz
Basic2 zł za 30 dni, 20zł za 365 dniWycofany ze sprzedaży
Standard5 zł za 30 dni, 50zł za 365 dniBez zmian
Premium7,50 zł za 30 dni, 75zł za 365 dni10 zł za 30 dni, 100 zł za 365 dni
Pro15 zł za 30 dni, 150zł za 365 dni20 zł za 30 dni, 200 zł za 365 dni
Skutki:
  • Wycofując pakiet Basic w cenie 2 zł brutto więcej uwagi w zgłoszeniach jest poświęcone dla użytkowników większych pakietów gdyż im tańsza jest usługa tym więcej ticketów jest tworzonych
  • Zostają tylko trzy pakiety w ofercie, wybór dla nowych klientów jest więc łatwiejszy
  • Szansa na ocenianie negatywnie całej oferty po wydajności bardzo taniego pakietu jest zmniejszona
  • Szansa na negatywną ocenę oferty ze względu na "za niską cenę" jest zmniejszona
  • Pakiet Standard zaprojektowany do ogólnych zastosowań będzie lepiej dostrzegalny
  • Obecni klienci korzystają z usługi bez zmian

Część użytkowników może nie być zadowolona z przedstawionych zmian ale chciałbym zaznaczyć że to pierwsza podwyżka cen w lvlup.pro od momentu założenia firmy, poprzednio ceny tylko malały. Niestety w przypadku tej usługi rynek nie pozwala na obniżenie cen, obniżanie cen w ofercie WWW mogłoby tylko zaszkodzić lub prowadzić do jej wycofania. Jeśli mam wybierać między niską ceną a jakością to zawsze wybieram jakość.

DoreK
DoreK α-tester v3

Rozumiem że osoby które mają Basic są szczęściarzami i mogą mieć tą usługę do póki nie skończy im się ważność? :D /edit: Co do

SystemZ:

że to pierwsza podwyżka cen w lvlup.pro od momentu założenia firmy Domeny też podrożały.

MTGmati
MTGmati

DoreK:

Rozumiem że osoby które mają Basic są szczęściarzami i mogą mieć tą usługę do póki nie skończy im się ważność? 😃

SystemZ:

Obecni klienci korzystają z usługi bez zmian


DoreK:

Domeny też podrożały.

Oraz OpenVZ o ~1,94 PLN

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

OpenVZ to de facto była zmiana oferty, bo są hostowane na innych maszynach niż te poprzednie :thinking:

eska
eska

nadal czekamy na KVM GAME WAW 😑

MTGmati
MTGmati

Chyba że tak 😅

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DoreK:

Domeny też podrożały.

Faktycznie, mój błąd to było już trochę czasu temu.

bopke:

OpenVZ to de facto była zmiana oferty, bo są hostowane na innych maszynach niż te poprzednie :thinking:

Yep, plus za kulisami wzrosły opłaty licencyjne aby patchować tą konfigurację która akurat jest używana.

DoreK:

Rozumiem że osoby które mają Basic są szczęściarzami i mogą mieć tą usługę do póki nie skończy im się ważność? 😃

Prawdopodobnie uzyskają też bezpłatną migrację do pakietu Standard bez zmiany ważności.

MTGmati
MTGmati

SystemZ:

Prawdopodobnie uzyskają też bezpłatną migrację do pakietu Standard bez zmiany ważności.

Jestem za taką opcją 😉

DoreK
DoreK α-tester v3

SystemZ:

Prawdopodobnie uzyskają też bezpłatną migrację do pakietu Standard bez zmiany ważności.

To opłacam na kilka lat (20zł/rok) i proszę o migrację do pakietu Standard za darmo i bez zmiany ważności? ;P

happi
happi

Co teraz z chwytliwym sloganem "własna strona www już od 2 zł za miesiąc"? >:(

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

populacja klientów LVLUP zmniejsza się :kappa:

jak weźmiesz dwójkę i odbijesz ją lustrzanie horyzontalnie to uzyskasz nowy nieco mniej chwytliwy slogan :P

anon10657637
anon10657637

Pewien użytkownik na Discordzie zauważył, że w domyślnej templatce strony jest nieaktualna cena. Do repo na GH dałem odpowiedniego PRa, więc po akceptacji będzie poprawione: https://github.com/lvlup-pro/da-default-templates/pull/1

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dzięki za PR. Propozycja włączona, obecnie masz 2/10 punktów na odznakę Debugger Junior

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Minęło już trochę czasu od wycofania pakietu Basic. Jako obsługa chcielibyśmy mieć już z głowy te wycofanie Basic całkowicie dlatego piszę co następuje.

Wszyscy posiadacze kont Basic bezpłatnie otrzymali zmianę na Standard 2018 bez modyfikacji ważności usług. Klienci mają szybszą usługę o lepszych parametrach w niskiej cenie, my właśnie dokończyliśmy proces wycofania starszego i dość powolnego pakietu który mógł mieć dość różne opinie.

Lempik
Lempik

A przedłużenie usługi będzie już za wyższą cenę?

MTGmati
MTGmati

Tak.

DoreK
DoreK α-tester v3

No to niefajnie, bo mam wyższy pakiet mimo że go nie potrzebuję (i niepotrzebnie przepłacę). Szkoda też że nie zostaliśmy wcześniej o tym poinformowani, jedynie była wzmianka o tym, że prawdopodobnie do tego dojdzie.

liamdj23
liamdj23

DoreK:

i niepotrzebnie przepłacę Szanujmy się, z 2 do 5 zł, to nie są jakieś ogromne pieniądze xD

DoreK
DoreK α-tester v3

Z 20 do 50 zł już trochę bardziej (rocznie) ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DoreK:

No to niefajnie, bo mam wyższy pakiet mimo że go nie potrzebuję (i niepotrzebnie przepłacę). Szkoda też że nie zostaliśmy wcześniej o tym poinformowani, jedynie była wzmianka o tym, że prawdopodobnie do tego dojdzie.

Miałem świadomość że nie wszyscy będą zadowoleni jednak rentowność pakietu za 2zł/msc jest znikoma a alternatywa w postaci usuwania kont i zostawianie klientów na lodzie to jednak moim zdaniem dużo gorsze rozwiązanie.

Jeśli nie chcesz skorzystać z oferty pakietu za 5zł/msc to niestety ale nie mamy obecnie w ofercie tańszego.

DoreK
DoreK α-tester v3

Rozumiem to ale można było poinformować klientów o takiej zmianie mailowo (i tu też) chociaż kilka dni przed.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W przypadku powiadomienia przed faktem, sporo osób mogłoby wykorzystać nasze dobre serce i przedłużyć pakiety na kilka lat z góry przynosząc dość odwrotny skutek do zamierzonego. Jak widać nie ma tu idealnego rozwiązania.

DoreK
DoreK α-tester v3