[Nieaktualne] FBOT - Aplikacja pod twój serwer TeamSpeak3

Zombie
luxDev
luxDev Pionier

!!!

!!!

Temat nieaktualny - nowy wątek:

https://lvlup.rok.ovh/t/fbot-innowacyjna-aplikacja-pod-serwery-teamspeak3/8414

!!!

!!!

Hej, nie ma co zbytnio przedłużać. Aplikacją jest wielofunkcyjny bot pod ts3, który ma za zadanie zbierać statystyki, odświeżać kanały TOP i tak dalej.

Funkcje wersji 1.0.1:

  • Generowanie TOP X - Spędzonego czasu
  • Generowanie TOP X - Połączeń
  • Generowanie TOP X - Najdłuszych połączeń (X można zamienić na ile chcesz, w konfiguracji.)
  • Kanał informacyjny: Osoby Online
  • Kanał informacyjny: Ostatni najnowszy użytkownik
  • Kanał informacyjny: Ping
  • Kanał informacyjny: Ilość kanałów na serwerze.
  • Kanał informacyjny: Godzina
  • Kanał informacyjny: Packet Loss
  • Kanał informacyjny: Uptime serwera.
  • Aktualizacja VSP - image|299x18
  • Lista administracji oraz ich status.
  • Aktualizacja nazwy serwera: Serwer TeamSpeak 3 [ONLINE: 15]
  • Informacja wiadomośći prywatnej przy wejściu na serwer.
  • Przerzucanie na AFK i spowrotem gdy użytkownik powróci.
  • Automatyczną range po wejsciu na kanał dziewczyna / chłopak itd.
  • Kanały prywatne: Po wejściu na dany kanał gracz otrzyma kanał prywatny
  • Lista administracji: Pokazuje ona czy administrator jest online, gdzie jest, lub co robi i czy jest gada czy jest AFK.
  • Kanały adminów: xdevpl - Dostępny
  • Kanał z Rekordem Online
  • Dynamiczny Baner (Odświeżony)

Link: Linki nieaktualne - nowy wątek: https://lvlup.rok.ovh/t/fbot-innowacyjna-aplikacja-pod-serwery-teamspeak3/8414

Dodatkowe:

Wygląd config'u: Linki nieaktualne - nowy wątek: https://lvlup.rok.ovh/t/fbot-innowacyjna-aplikacja-pod-serwery-teamspeak3/8414 Wygląd config'u modułów: Linki nieaktualne - nowy wątek: https://lvlup.rok.ovh/t/fbot-innowacyjna-aplikacja-pod-serwery-teamspeak3/8414

Wygląd dynamicznego banera(wszystko do konfiguracji, możesz wybrać kolor RGB jaki ci pasuje, lub własną czcionkę oraz jej wielkość)

Wszystkie opcje są do skonfigurowania w configu.

Warunki które musisz spełnić aby bot działał:

Zostawiłbyś like za pracę co? 😊 Pełną wersje bota możesz zobaczyć w praktyce na serwerze: UnlimitedForYou.pl

Tadzio
Tadzio

Ja jestem chętny

szymhal
szymhal

Jestem chętny, posiadam swój serwer teamspeak, vpsy wykupione na lvlup, posiadam również wykupionego mbota od KScripts.

Znam funkcje więc mogę testować :)

luxDev
luxDev Pionier

Zapomniałem napisać także że jest możliwość dodania do banneru opcji z nadpisywaniem go liczbą online, w sensie dynamiczny baner

Zostało jeszcze jedno miejsce ;)

Anno
Anno

Jetem chętny :slight_smile:

Porównam jak wypada z abotem 😉

luxDev
luxDev Pionier

Porównywać to za dużo na razie nie ma co :P

Na razie starczy mi tyle osób(4) @Anno @szymhal @Tadzio @Arimer w ciągu dnia do dwóch wyślę wam bota + klucz na PM ponieważ mam jeszcze do zrobienia kilka rzeczy.

Anno
Anno

Ogólnie funkcjonalność itp :D I jak będzie się zachowywał przy większej ilości osób 😊

luxDev
luxDev Pionier

Na razie tylko miałem u siebie możliwość przetestowania go przy 50-ciu osobach 😛 Ile ty masz z ciekawości?

Anno
Anno

Dobija do 100 osób :D

Ale to dopiero początek 😄

szymhal
szymhal

Wrzucę go na zarabiam, 150 osób dziennie, zobaczymy jak wyjdzie :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

267x135

gotowe

LinGruby
LinGruby Pionier

luxDev:

Na razie starczy mi tyle osób(4)

nie to cobym się czepiał ale powinno być wystarczy bo starczy to jest uwiąd :-D

Arimer
Arimer

kiedy bedzie wyslany bot do testow?

szymhal
szymhal

Już myślałem, że tylko do mnie nie wysłał 😛

luxDev
luxDev Pionier

Wiem przedłużyło się, wybaczcie życie prywatne niespodziewanie zaatakowało, i ochota napisanie czegoś co miałem dokończyć i przetestować przed wysłaniem przeszła 😠

Postaram się zrobić to jak najszybciej, jeszcze raz sorki za nie dotrzymanie słowa, myślałem o tym codziennie ale nie mogłem nic robić.

Arimer
Arimer

Nie no luz na spokojnie dokończ i wysli jak będziesz miał czas

K-Scripts
K-Scripts

Ja mogę potestować Twojego mbota xd

bezkapi
bezkapi

Wreszcie jakis bot nie w php do tsa xD Powodzenia

Michuupro
Michuupro Pionier

Chętny do testów.

luxDev
luxDev Pionier

Bot został wysłany do wybranych wcześniej osób :slight_smile: Czekam na informacje co i jak ;)

luxDev
luxDev Pionier

##Informacje dotyczące wersji 0.4.6

Lista rzeczy które naprawie w tej wersji /znane bugi:

[details=Summary]+ Naprawienie rejestracji klienta w pamięci, gdy klient wejdzie ponownie na serwer nie zadziałą mu centrum pomocy itd.

  • DynamicznyBaner - dodanie opcji do configu, możliwość wyłączenia itd.
  • Zmiana TOP 10 Spędzonego czasu, gdy go pisałem cały czas w głowie miałem top najdłuższego połączenia i tak wyszło że w połowie jest to i to 😄 [/details]

Lista rzeczy które dodam w tej wersji: [details=Summary]

  • Kanał informacyjny z godziną
  • Kanał informacyjny z nowymi użytkownikami z danego dnia (Sama funkcja jest, brakuje dodać do opisu klientów)
  • Zmienienie sposobu aktualizacji kanałów premium.
  • Przebudowa sposobu aktualizacji statusu administracji aktualnie wygląda tak: 690x462 Na bardziej rozbudowany wygląd i informacje na temat administratora :) [/details]
Michuupro
Michuupro Pionier

A do mnie bot nie został wysłany, lolz 😄

luxDev
luxDev Pionier

Co do >luxDev:

Naprawienie rejestracji klienta w pamięci, gdy klient wejdzie ponownie na serwer nie zadziałą mu centrum pomocy itd.

To było w starszej wersji, w tej wersji co dostali ją alpha-testerzy jest to naprawione raczej, pomyliłem się, gdyby mógł jakiś moderator edytować treść i usunąć to zdanie to byłoby super ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jakiejs dużej odległości między postami nie ma, testerzy na pewno zauważą twoja korektę 😉

szymhal
szymhal

@luxDev Można dodać jakieś logi do bota, bo nie zawsze widać co jest problemem przy uruchamianiu. Np: ja miałem błąd w configu w json i musiałem ręcznie komendą java i wtedy zobaczyłem co jest nie tak.

Nie działa funkcja statusu administratora, uid dodałem poprawnie. Aktualizuje kanał, lecz ciągle pisze, że jestem nie dostępny.

Przy rejestracji, wchodzę na kanał dodaj zarejestrowany, okej nadaje mi, potem wchodze na dodaj zarejestrowana, wyrzuca z kanalu z powodem registerka dokonana wczesniej lecz range i tak nadaje.

Można dodać ranking osób oraz godzinę. Można dodać listę administracji.

Gdzie w configu jest mozliwość edytowania kanału gdzie edytuje uptime serwera? Nie ma :c

Zmiana pingu mocno spami. Można dodać funkcję zmiany wywoływania danych eventów, np tego co 2 minuty itd.

MOJA WERSJA: 0.4.5 Nie wiem gdzie jest link do nowszej wersji.

luxDev
luxDev Pionier

Wersja 0.4.6 jest prawie gotowa do wydania, naprawia błędy które są napisane w postach wyżej. Dodatkowo nowy wygląd statusu administracji.

Szablon jak ma to wyglądać wykonał mi jeden z użytkowników na moim ts3. 690x446

@szymhal pomyślę o tym żeby można było sobie samemu skonfigurować co ma się kiedy wykonywać, na razie mogę tylko dać opcję ogólną, do kanałów które sa aktualizowane przez Aktualizatora, i drugą do kanałów pomocy itd.

Szymon
Szymon

Czemu delay oczekiwania po wejściu na Centrum Pomocy wymaga oczekiwania, aż 10 sekund?

luxDev
luxDev Pionier

Task wykonuje sie co 10 sekund, teoretycznie jak wejdziesz możesz zostać obsłużony nawet w jedną sekundę:)

Szymon
Szymon

Czemu nie korzystasz z powiadomień (notify), które są już dość długo zaimplementowane w serwerze teamspeak3?

luxDev
luxDev Pionier

Co masz dokładnie na myśli?

Szymon
Szymon

http://37.59.68.121/ts3/serverquery/#servernotifyregister

Zainteresuj się tym. Wrzuciłem dokumentacje teamspeaka na swój serwer, bo nigdzie nie mogłem jej znaleźć w wersji html.

luxDev
luxDev Pionier

Chodzi ci o coś ala event ClientJoinChannel? i wtedy coś miałbym robić? nadal task będzie mi do tego potrzebny dla tego wykonuje wszystko z centrum pomocy w nim.

Szymon
Szymon

Z tego co wyczytałem w centrum pomocy masz rejestracje, automatyczne kanały i poke administracji. Jeżeli tylko to masz w tym tasku to wszystko mógłbyś przenieść, aby się wykonywało od razu przy wchodzeniu na kanał.

Oczywiście jak wolisz, ja wolę budzić task jak jest potrzebny, a nie co x sekund (jeżeli mam taką możliwość).

anon10657637
anon10657637

luxDev:

Task wykonuje sie co 10 sekund

Co to, PHP, że musisz robić takie dziwne rzeczy? Weź nasłuchuj po eventach, a nie loopujesz i wykonujesz co jakiś czas bez sensu.

Pantoflarz
Pantoflarz

Nie obrażaj, w PHP też mam nasłuchiwanie kanału zrobione :(

anon10657637
anon10657637

Oddaje szacunek dla PHP (jako jezyka) - o ile je kiedys mialo.

Szymon
Szymon

Zrobisz nasłuchiwanie, ale robienie tego w jednym wątku mocno ogranicza.

Jakby człowiek miał dwa mózgi to nie byłoby potrzeby chodzenia spać (jeden mózg odpoczywa w nocy, drugi w dzień). Niestety my mamy tylko jeden mózg i musimy chodzić spać. Na podobnej zasadzie działa to w normalnych językach, a PHP. Język ten powstał do tworzenia szybkich i uproszczonych stron WWW.

Pantoflarz
Pantoflarz

O jejku, ja tylko podkreślam że się da. Nie raz słysze wielkich programistów wmawiających mi że czegoś się w PHP nie zrobi, gdzie wiem że można.

Ja nie mówię że to jest DOBRA lub LEPSZA alternatywa - wskazuje tylko na fakt że jest to do wykonania, wbrew myśleniu niektórych :slight_smile:

WiktorV8
WiktorV8

Jestem chętny,zobaczę jak działa to cudo i będe polecać jak wyjdzie płata wersia

luxDev
luxDev Pionier

Minęło trochę czasu ale to znaczy że wypocząłem i czas przywrócić prace, na razie Temat zaktualizowany 😊

kubus
kubus

Chętny jestem, jakby było coś wolnego

WiktorV8
WiktorV8

Jak wygląda to jak ktoś dostanie to do testów ?

Arimer
Arimer

luxdev daje ci bota ty go uruchamiasz na swojej maszynie podpinasz pod ts znajdziesz jakiś bug to albo piszesz do niego albo idziesz na ts

BakusCpunekk
BakusCpunekk

Mógłbym go przetestować? Jeżeli ci się przyda, mogę ci dać jakąś pomoc finansową na bocika... Ale to za jakiś czas. ;)

luxDev
luxDev Pionier

Wszystko jest w temacie jak można dostać alphe :)

Yukiszider
Yukiszider

Jestem zainteresowany :D

Arimer
Arimer

napisz do @luxDev na PM

SeRyJnY
SeRyJnY

Jestem zainteresowany !

luxDev
luxDev Pionier

Dużo was się zrobiło :P

BakusCpunekk
BakusCpunekk

Każdy chce potestować. :D

luxDev
luxDev Pionier

Ważna aktualizacja! Wszystkie osoby które chcą lub będą chciały postestować FBOT'a muszą napisać prywatną wiadomość do pomocnika @Arimer w sprawie samego bota gdyż jak widać nie mam czasu ostatnio na odpisywanie i własnie od dzisiaj @Arimer zostaje Pomocnikiem.

Moim zadaniem będzie tylko wyprowadzanie aktualizacji.

Arimer
Arimer

Czekam na wiadomość wyprawie fbota

ProGamesTv
ProGamesTv

Witam. Mógłbym uzyskać wersję tego bota? Pozdrawiam :)

MichQ
MichQ

Witam... Jest możliwość dostania bota ? :D

krfcm
krfcm Pionier

ProGamesTv:

Witam. Mógłbym uzyskać wersję tego bota? Pozdrawiam :slight_smile:

MichQ:

Witam... Jest możliwość dostania bota ? 😃

Jeżeli chcecie uzyskać FBOT'a napiszcie na PW do @Arimer

Pakson
Pakson

witam, czy mógłbym otrzymać bota aby go przetestować ?

krfcm
krfcm Pionier

Pakson:

witam, czy mógłbym otrzymać bota aby go przetestować ?

Napisz do PW do @Arimer

Zabija
Zabija

Jestem zainteresowany testowanie Fbota licze na pozytywne rozpatrzenie

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

352x299

@pc202 ???

A przeczytać post wyżej umiesz?

Arimer
Arimer

Prosze pisac pw

Zabija
Zabija

nie wie jak na pw napisac

Zabija
Zabija

Arimer:

Prosze pisac pw

no xd

Zabija
Zabija

mam nowe konto i nie moge pisac jeszce na pw mozna jakis inny kontakt

Arimer
Arimer

co do bota zeby go uzyskac jest kontakt pw

luxDev
luxDev Pionier

Bywa i tak że osoby nie potrafią zachować spokoju i cierpliwości oraz przeczytać kilku postów :slight_smile: Takie osoby własnie nie dostaną nic :)

luxDev
luxDev Pionier

image|220x193

Informacje dotyczące wersji 0.4.9

Lista rzeczy które naprawiłem w tej wersji:

  • Przy aktualizowaniu statusu administracji gdy grupa np. 59(Właściciel) była pusta bot zatrzymywał moduł oraz wypluwał NPE(NullPointerException) był to niestety bug samego Query interface któremu jak wyśle się zapytanie o listę osób które posiadają rangę o id X(oraz ktoś posiada tą grupę) odsyłał zawsze odpowiedź error id=0 msg=ok a wcześniej listę osób, czyli to samo w przypadku gdy w grupie nikogo nie było, jest to strasznie irytujące i trochę czasu nad tym spędziłem, jeśli wyjdzie(JEŚLI WYJDZIE) teamspeak4 defynitywnie muszą poprawić w nim query interface, aktualny to po prostu totalny syf.
  • Dynamiczny baner, usunąłem go całkowicie z Bota gdyż u większości powodował on problemy.
  • Poprawienie topki spędzonego czasu - całkowite przepisanie tego modułu.
  • Dodanie kilku sekcji konfiguracji w konfiguracji o których zapomniałem wcześniej.
  • W międzyczasie naprawienie systemu sprawdzania licencji wcześniejszy był trochę mało optymalny, i nie bezpieczny dla danych użytkownika bota.
  • Każdy kanał na twoim centrum pomocy powinien zostać obsłużony ASAP :) Dzięki za sugestie @Szymon bądź @tirex
  • Dodanie fbotSession.lock do sprawdzenia czy jeden bot już działa gdy spróbujesz włączyć dwa boty na raz.
  • Wyłączenie opcji logów z query interace u niektórych użytkowników zajmowały pare gb przez kilka dni, to bardzo duży problem.
  • Dodanie o zapomnianej opcji konfiguracji opisu klienta przy pierwszym wejściu na serwer.
  • CAŁKOWICIE przepisany system łączenia się instancji z serwerem na nowy lepszy bezpieczniejszy.

Lista rzeczy które dodałem w tej wersji:

  • Dodanie daty kiedy ostatnio użytkownik który jest offline z klanu połączył się na teamspeak3
  • Dodano topkę najdluższego połaczenia na serwerze
  • Dodano kanał z informacją o aktualnie aktywnych mężczyzn(bądź osób zarejestrowanych)
  • Dodano kanał z informacją o aktualnie aktywnych kobietach(bądź zarejestrowanych kobiet/dziewczyn jak tam uważacie) :slight_smile:
  • Kanał z najnowszymi użytkownikami na serwerze przez 24h
  • Kanał z aktualną godziną
  • Kanał z aktualnym pingiem
  • Kanał z aktualnym packet loss serwera
  • Dodano opcję dania automatycznej rangi klanu po wrzuceniu członka klanu na odpowiedni kanał zdefiniowany w konfiguracji przez Lidera bądź osobę posiadającą do tego uprawnienia.
  • Od teraz bot aktualizuje status administratora w trochę inny sposób, wcześniej był to kanał typu "[Właściciel] pseudonim" oraz subkanał do tego, typu "Status: online" i wtedy ten subkanał który został wcześniej zdefiniowany w konfiguracji jako kanał ze statusem tego administratora został zmieniony na przykład na "Status: offline/afk/online" teraz działa to na tej zasadzie image|147x26 jednak należy pamiętać że nadal można zrobić to w ten sam sposób jak wcześniej, należy tylko użyć głowy, czyli w konfiuracji nie dodawać zmiennej %name i podać id tego podkanału.
  • Możliwość ustawienia ile podkanałów ma tworzyć bot podczas tworzenia prywatnego kanału jest możliwość także zmienienia ich nazwy.
  • Dodano możliwość zmienienia nazwy bazy danych na jaką się chcę w mysql.
  • Dodano mały bajer, gdy napiszesz do bota który nasłuchuje wydarzenia wiadomość typu move:IDGRUPY:IDKANAŁU bot przeniesie wtedy danych użytkowników z grupy na dany kanał
  • Dodano mały bajer, gdy napiszesz do bota który nasłuchuje wydarzenia wiadomość typu info idKlienta bot odeśle ci podstawowe informacje na temat tego klienta typu id w bazie danych, packet loss, adres ip, unikalne ID, nickname, date zarejestrowania.
  • Dodanie opcji ustawienia opisu klienta gdy po raz pierwszy się połaczył na serwer.
  • Zwiększenie odstępu między zapisem danych do serwera mysql aktualnie jest to 15 minut.
  • Zwiększono moim zdaniem ogromnie optymalność kodu, tak btw dzięki @anon10657637 dzięki tobie poprawiłem masę rzeczy, kocham tą ostrą krytykę od Ciebie 😄

Lista rzeczy które zostały mi do zrobienia w 0.5.0:

  • Opcję konfiguracji czasu odświeżania każdego z modułów oraz wyłączenia go.
  • Dodanie kilku więcej zmiennych do wiadomości powitalnej przy wejściu na serwer
  • Przy danym packetloss serwera będzie wysyłana odpowienia wiadomość na głównym czacie serwera, będą do wyboru trzy stany ŚREDNI(10%), ZŁY(25%), BARDZO ZŁY(50%)
  • Popularna ochrona rang (tzn. aby nadać określoną rangę typu Administrator trzeba wpisać UID użytkownika w konfiguracji) dzięki @krfcm!
  • Opcja nadawania użytkownikom odpowiednich rang za spędzony czas np. ranga: Użytkownik I #50h
  • Opcja sprawdzania co jakiś czas czy jakiś z użytkowników ma nałożoną rangę blokady typu: Ban #2h, jeśli tak takowy użyszkodnik dostaje blokadę, można powiedzieć że jest to w pewnym sensie blokada przed włamaniami, nikt ci tak szybko nie zbanuje dużej ilości użytkowników zanim zdążysz zareagować, oczywiście wcześniej musisz usunąć wszystkim uprawnienia do normalnego banowania.
  • Opcja masowej wiadomości co dany czas na głównym czasie (Do zdefiniowania w configu będzie nieskończona lista)
  • Prawdopodobnie jeszcze masa kodu który muszę zoptymalizować.

Wszystkim beta testerom do dwóch dni @Arimer powinien podesłać najnowszą wersję, dziękuję za używanie, cierpliwość oraz zgłaszanie wszystkich błędów! ❤️

anon10657637
anon10657637

luxDev:

kocham tą ostrą krytykę od Ciebie 😄

Luz, robiłem to co do mnie należało 😛

Akeno
Akeno

Można dołączyć do testów owego bota ? :)

krfcm
krfcm Pionier

Akeno:

Można dołączyć do testów owego bota ? :slight_smile:

luxDev:

Jeśli chcesz dostać się do testów napisz @Arimer na PM, po wstępnej rozmowie dostaniesz FBOTa Wystarczyło przeczytać ...

luxDev
luxDev Pionier

Następnym razem jeśli będzie taka sytuacja to z miejsca odpada.

Akeno
Akeno

Problem polega na tym że nie widzę tutaj opcji "Wyślij wiadomość" po wejściu na profil użytkownika. Pierwszy raz korzystam z tej strony

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz posiadać 1. stopień zaufania ;) Nowe osoby mają 0-wy stopień zaufania i nie mogą pisać wiadomości. Musisz spędzić co najmniej jedną godzinę i musisz poczytać parę innych artykułów (wątków) ;)

luxDev
luxDev Pionier

Dlatego m.in jest wymagany już jakiś staż na forum aby bota dostac, każdy na tym skorzysta.

Mi nie powinny się jakieś trolle trafić a nowi użytkownicy którzy chcą dostać bota a nie mają 15-stu odwiedzonych dni będą musieli sobie troszkę posiedzieć na forum w międzyczasie może ich uwagę przykuje coś u nas na forum np. Miła atmosfera i zaczną się udzielać ;)

Chciałbym jeszcze dodać żebyście nie pisali mi na fanpage o bota, kontakt tylko przez PM na forum.

MrGramPl
MrGramPl

Witam czy byś wysłał mu bota

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

MrGramPl:

Witam czy byś wysłał mu bota

nie

luxDev:

Następnym razem jeśli będzie taka sytuacja to z miejsca odpada.

luxDev
luxDev Pionier

Na razie odłożę sobie temat, powodów jest sporo. Chciałem ogólnie iść do Pazdana na golenie ale ten projekt zrobił to w okrutny sposób, do tego dochodzi brak czasu. Ale obiecuję że nie długo nie dłużej niż 1-2 miesiące zrobie odświeżoną wersje. image|690x426

Arimer
Arimer

czekamy :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Wznowienie prac!

A więc od kilku dni coś tam sobie grzebię w projekcie, nie bede ukrywać wywaliłem z +/-15 klas, i zostały zastąpione nowymi.

Jedna z ważniejszych rzeczy to że nie będę opierać konfiguracji o jsona, będzie to po ludzku w yamlu.

Wszystko co związane z bazą danych zostało też zamienione, od teraz będzie możliwość zapisu do sqlite lub mysql.

Działanie bota na Windowsie zostało ogarnięte, wcześniej były problemy, teraz śmiga aż miło.

W sumie to na tyle, na razie muszę się skupić na konfiguracji mam mase rzeczy do dodania na nowo, a potem za wszystko co związane z bazą danych :P Dziękuję też bardzo @anon10657637 za pomoc w wielu wielu rzeczach :)

Na razie bota nie wysyłam nikomu - tak dodaje bo pewnie ktoś napisze na pw.

M4NIEK
M4NIEK

Hej , Chociaż nie jestem zarejestrowany na forum 15 dni chciałwym do testowania FBOTa Mam Serwer na LVLUPie i znam mam tez mbota od k-script więc jak można to zapraszam na pw

anon10657637
anon10657637

M4NIEK:

Hej , Chociaż nie jestem zarejestrowany na forum 15 dni chciałwym do testowania FBOTa

Mam Serwer na LVLUPie i znam mam tez mbota od k-script więc jak można to zapraszam na pw

luxDev:

Na razie bota nie wysyłam nikomu - tak dodaje bo pewnie ktoś napisze na pw.

No zaraz mnie cholera trafi. Piszę post wyżej.

luxDev
luxDev Pionier

Przyszedł czas że bot powoli wychodzi z wersji Alpha, z tej okazji pomyślałem sobię czy nie chcecie darmowej wersji do pobrania i testowania, co o tym myślicie, piszcie ;)

W darmowej wersji nie będzie kilka funkcjonalności coby kupno pełnej wersji w przyszłości miało sens 8)

Kamzu
Kamzu

Jak chcesz wypromować swojego bota to jest to dobry pomysł i bym z niego zkorzystał

luxDev
luxDev Pionier

No temat trochę zaniedbany, już aktualizuję - Publiczna beta dla wszystkich.

Funkcje wersji 1.0.1:

  • Generowanie TOP X - Spędzonego czasu
  • Generowanie TOP X - Połączeń
  • Generowanie TOP X - Najdłuszych połączeń (X można zamienić na ile chcesz, w konfiguracji.)
  • Kanał informacyjny: Osoby Online
  • Kanał informacyjny: Ostatni najnowszy użytkownik
  • Kanał informacyjny: Ping
  • Kanał informacyjny: Ilość kanałów na serwerze.
  • Kanał informacyjny: Godzina
  • Kanał informacyjny: Packet Loss
  • Kanał informacyjny: Uptime serwera.
  • Aktualizacja VSP - image|299x18
  • Lista administracji oraz ich status.
  • Aktualizacja nazwy serwera: Serwer TeamSpeak 3 [ONLINE: 15]
  • Informacja wiadomośći prywatnej przy wejściu na serwer.
  • Przerzucanie na AFK i spowrotem gdy użytkownik powróci.
  • Automatyczną range po wejsciu na kanał dziewczyna / chłopak itd.
  • Informowanie administracji o pobyciu użytkownika na kanale pomocy.
  • Kanały prywatne: Po wejściu na dany kanał gracz otrzyma kanał prywatny
  • Lista administracji: Pokazuje ona czy administrator jest online, gdzie jest, lub co robi i czy jest gada czy jest AFK.
  • Kanały adminów: xdevpl - Dostępny
  • Kanał z Rekordem Online
  • Dynamiczny Baner (Odświeżony)

Link: http://unlimitedforyou.pl/dl/fbot.rar

Dodatkowe:

Wygląd config'u: https://hastebin.com/esuxelagaj.cs Wygląd config'u modułów: https://hastebin.com/ewenetixac.yml

Wygląd dynamicznego banera(wszystko do konfiguracji, możesz wybrać kolor RGB jaki ci pasuje, lub własną czcionkę oraz jej wielkość) unlimitedforyou.pl/dynamicbanner/banner.png

krfcm
krfcm Pionier

Link do downloadu nie działa :slight_smile: @luxDev

luxDev
luxDev Pionier

Dałem po https, moderator może mi zedytować poprzedni wpis poprawiając link: http://unlimitedforyou.pl/dl/fbot.rar

krfcm
krfcm Pionier

Pliki konfiguracyjne mogłeś dać już w do rar'a :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

One się generują po starcie :P

krfcm
krfcm Pionier

Witam, ale te 12 KB mogłeś już wrzucić do rar'a kek. I po szybkim zerknięciu do configa pytanie, czy jest możliwość dodania kilku grup np. tutaj help-center-module-admin-groupid: 0

luxDev
luxDev Pionier

Ja miałem to tak zawsze zrobione że była grupa, którą miał każdy helper,admin ktokolwiek kto może pomóc, i osoby które są w niej były poke'owane.

krfcm
krfcm Pionier

Można w wiadomościach używać zmiennych typu %user% ? Jeżeli tak to jest gdzieś ich lista, jeżeli nie to warto by to dodać :slight_smile: ale z tego co zauważyłem w dalszej części configu to jakieś napewno są.

luxDev
luxDev Pionier

Aktualizacja do 1.0.2:

  • Poprawiono metode zapisywania danych do mysql
  • Poprawiono jedną rzecz w Dynamicznym banerze.
  • Poprawiono obliczanie topek, teraz działa to całkowicie na obliczaniu przez mysql.
  • Poprawiono Moduł od przerzucania osób na kanał AFK, wcześniej nie wykrywało grupy "Anty AFK"
  • Optymalizacja kodu

Link: http://unlimitedforyou.pl/dl/fbot.rar

Arimer
Arimer

widzę ze prace idą cały czas do góry

luxDev
luxDev Pionier

Szybka aktualizacja.

  • Jeden mały błąd ukazał się po jakimś czasie, poprawiona wersja jest cały czas pod tym samym linkiem.
MTGmati
MTGmati

luxDev:

Kanały prywatne: Po wejściu na dany kanał gracz otrzyma kanał prywatny

Ono... Będę zadowolony w 100%, jak dodasz sprawdzanie kanałów pod względem aktywności, użytkownika oraz usuwanie po np. 7 dniach. Tak ogóle do nieźle się zapowiada 😉

luxDev
luxDev Pionier

Kolejny fix na szybko.

  • Bot przy aktualizacji kanałów TOP nie brał pod uwagę że użytkownik mógł ustawić customową nazwę bazy danych i szukał po stardardowej nazwie.

Link ten sam pod tym linkiem zawsze bedzie wersja Latest-Stable

luxDev
luxDev Pionier

A więc nadaję priorytet 😛

MichQ
MichQ

Fajnie, że rozwijasz bota o nowe funkcje 😃

Funkcja którą mile bym widział to: Najnowsze posty z FB w kanale, zmianę nazwy kanału i opisu co x czasu, i komendy np !pwAll {text} wysyła wiadomośc do wszystkich

Życzę dalszych sukcesów :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Z nieopisanych funkcji w liście nie ma nic o komendach ale instnieją dwie:

  • move idGrupy:idKanału Polega to na wrzuceniu kazdej osoby która jest online z danej grupy na kanał który podałeś.

  • info clientId Informacje o kliencie: Czas polaczenia, Czas bycia nieaktywnym, Ilosc grup serwerowych, Ilosc polaczen z serwerem, Pierwsze wejscie troche nieprzydatne ale jest.

Krisuu
Krisuu

Witam mógłbym prosić o pomoc ? Mianowicie przy próbie uruchomienia bota wyłącza się.

Logi https://pastebin.com/Hzm06Ssc

Z góry dzięki!

bezkapi
bezkapi

Przeciez masz napisane po angielsku blad...

Cannot connect to database!

a potem

invalid loginname or password (ID 520)

Rozwijaj bota i zeby ten smieciowy mbot z dech

luxDev
luxDev Pionier

Mała aktualizacja:

  • AutoUpdate: została dodana do systemu bota, funkcja auto-update, nie będziecie musieli ciągle pobierać bota, sam będzie wam się aktualizował, również stworzy się plik tekstowy i wszystko będzie tam pisało, co zostało zmienione.
  • Zostały oficjalnie dodane komendy do bota, move idGrupy:Idkanału, oraz info idKlienta co wygląda tak: image|519x130
  • Poprawy innych małych błędów w kodzie.

Jak widać na razie są aktualizacje które wpływają na wydajność bota, w przyszłej aktualizacji będzie poprawienie Topek, mianowicie ilości połączeń. Jak najbardziej jest możliwe że bot w następnej wersji będzie wzbogacony o jakąś nową funkcję.

luxDev
luxDev Pionier

Aktualizacja do 1.0.4:

  • Usprawiono TOP X Połączen, wcześniej opierało się to na bazie z samego TS3 co przy większych serwerach miało opoźnienia przy aktualizacji.
  • Poprawiono bzdurki w Log4j
  • Ogólna poprawa większości kodu, jak zawsze staram się poprawiać wcześniejsze błędy.
  • Dodanie funkcji auto-wiadomości
  • Dodanie funkcji blokady niedozwolonego nicku, sprawdzanie odbywa się podczas wchodzenia na serwer.
  • Dodanie funkcji która aktualizuje informacje na temat kanałów VIP (Tutaj dokładniej o co chodzi: https://gyazo.com/df3de8d7d0278c94ad84a746614747dd, https://gyazo.com/f82004b828a4f241db995c497ecca556)
  • Dodanie funkcji Anty-VPN.
  • Usprawnienie ładowania bota.
  • Od teraz możesz wyłączyć/włączyć jaką funkcję chcesz.
  • Dodano możliwość zmiany tekstu jaki chcesz aby był wyświetlany na dynamicznym banerze przy aktualizacji rekord online/online/godziny
  • Dodano możliwość zmiany czasu co ile ma się aktualizować dynamiczny baner.
  • Poprawki małych bugów przy przechodzeniu na kanały.
  • Dodano nową kolumnę do bazy danych fbota, jeśli nie chcesz tracić aktualnej bazy danych wpisz ten sql w phpmyadmin: ALTER TABLE firebot_users ADD connections int not null

Miłego testowania, link w temacie :)

A i nie trzeba całego configu na nowo robić, wystarczy wrzucić i odpalić nowego jar'a wszystko co nowe dodane do konfiguracji samo się potworzy w odpowiednim miejscu, wystarczy tylko popatrzeć czego brakuje.

Glupikocz
Glupikocz

Ty jest mały problem gdzie teraz bota się edytuje bo ja nie mam config.yml?

luxDev
luxDev Pionier

Musisz zrobić pierwszy start bota.

MTGmati
MTGmati

@luxDev a sprawdzanie kanałów prywatnych będzie w wersji FREE?

luxDev
luxDev Pionier

Będzie będzie lecz muszę znaleźć jakiś fajny wydajny sposób na ten cały system ;P (Zaczynam nad tym pracować)

luxDev
luxDev Pionier

Wybacz twój post mi umknął i dopiero po 11 dniach odpisuję, kompletnie o tym zapomniałem żeby dodać informacje, można użyć takich zmiennych:

  • %totalConnections
  • %firstConnection
  • %lastConnection
  • %clientIp
  • %name
  • %userid
  • %clientCountry

Przynajmniej na tą chwilę.

luxDev
luxDev Pionier

Aktualizacja do 1.0.5

  • Dodano bardziej zaawansowany moduł prywatnych kanałów inspirowany sposobem które posiadają aktualne boty typu mbot. image|690x110

Dzięki za pomysł @MTGmati.

Od razu mówię ta wersja może być niestabilna, testuję trochę inny sposób zaciemniania kodu, bardziej chodzi mi o błędy niż wydajność.

Miłego używania oraz wesołych swiąt wszystkim jeszcze raz :) Link ten co zawsze.

MTGmati
MTGmati

Znalazłem błąd, jeżeli nie ma więcej wolnych kanałów to kanał nie zostanie założony. Tak wiem że się same zakładają, ale najpierw powinny się robić nowe a potem kanał powinien zostać nadany.

luxDev
luxDev Pionier

Dodaję to do #1.0.6

w następnej wersji będzie masa usprawnień i poprawa bugów bo trochę się nazbierało, miałem w 1.0.5 naprawić inne rzeczy a dodałem nową rzecz na szybko i słabo wyszło.

kubus
kubus

No niestety funkcja top nie działa mi.. obraz|690x267

Moduł do informacji też nie działa, kanałów w ogóle nie zmienia obraz|598x500

luxDev
luxDev Pionier

@kubus powróciłem do starej konfiguracji ProGuarda, mozesz zobaczyć czy bład nadal występuje?

https://dl.lvlup.pro/luxdev/projects/FBOT-latest.jar

kubus
kubus

Działa, dzięki bardzo. Polecam serdecznie :D

MTGmati
MTGmati

Witam, kiedy można spodziewać się aktualizacji?

luxDev
luxDev Pionier

Hej,

Aplikacja będzie musiała być przepisana, na obecną chwilę nie polecam zbytnio używać jej na większych serwerach powodem jest jedzenie ramu aplikacji, jak skończę to nad czym aktualnie pracuję wrócę do fbota i go odpowiednio napiszę od początku :)

Err0r
Err0r

Czesc czy ten bot posiada funkcje stan graczy z danej grupy online i automatycznej nadawnia danej rangi ?

luxDev
luxDev Pionier

Tak, @snuczek aktualnie nie mogę pracować nad fbotem, mam problemy ze zdrowiem gdy wrócę do domu i będzie wszystko okej to zacznę na nowo pisać

Err0r
Err0r

a jest mozliwosc otrzymania starszej wersji fbota ?

snuczek
snuczek

Zatem szybkiego powrotu do zdrowia!

luxDev
luxDev Pionier

Nie wspieram starszych wersji i nigdy nie będę

MTGmati
MTGmati

Mam problem z uruchomieniem ostatniej wersji bota. Tutaj screenshot: undefined

luxDev
luxDev Pionier

Możesz dać cały stacktrace?

MTGmati
MTGmati

Jak mam to zrobić, nie otrzymuje żadnych większych informacji co do kodu błędy, tak jak widać na załączonym obrazku.

luxDev
luxDev Pionier

A no tak, prawidłowa komenda uruchmiająca to: java -jar "FBOT.jar" start

eCCt
eCCt

Pomożesz? Unable to find enum value 'mysql' for enum class: pl.luxdev.mbot.f.b in 'reader', line 15, column 17: storage-type: mysql

anon10657637
anon10657637

Spróbuj z dużych: MYSQL

eCCt
eCCt

W tamtym pomogło, teraz jest to: org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.parser.ParserException: while parsing a block mapping in 'reader', line 132, column 3: client-join-message: ^ expected , but found Scalar in 'reader', line 163, column 54: ... s-module-new-user-channelname: "Najnowszy uzytkownik: %name" ^

    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl$ParseBlockMappingKey.produce(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl.peekEvent(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.parser.ParserImpl.checkEvent(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeMappingNode(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeNode(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeMappingNode(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeNode(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.composeDocument(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.composer.Composer.getSingleNode(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.constructor.BaseConstructor.getSingleData(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.Yaml.loadFromReader(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.libs.org.yaml.snakeyaml.Yaml.loadAs(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.cfg.system.BaseTemplate.load(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.cfg.system.Template.load(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.cfg.system.Template.load(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at org.diorite.cfg.system.Template.load(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at pl.luxdev.mbot.b.a.a(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at pl.luxdev.mbot.b.b.a.a(Unknown Source) ~[FBOT.jar:?]
    at pl.luxdev.mbot.launcher.FBotLauncher.main(Unknown Source) [FBOT.j
anon10657637
anon10657637

@luxDev a ja mówiłem byś używał nowszej wersji! Teraz to napraw, bo snejk się wysypał 😛 @eCCt podrzuć linijkę 132 i 163, a najlepiej całą sekcję bo nie wiem co tam siedzi, sprawdzę w kodzie.

eCCt
eCCt

client-join-message: information-channels-module-new-user-channelname: "Najnowszy uzytkownik: %name"

eCCt
eCCt
anon10657637
anon10657637

Składnia poprawna, to snejk się wywalił - norma, uroki tej libki. Muszę u @luxDev przeforsować kilka patchy, bo ma jakieś dziwne uprzedzenia apropo Groovy D: Na ten moment nie jestem w stanie Ci pomóc, przykro mi 😦

eCCt
eCCt

Okej, dzięki za chęci, pozdrawiam ;)

luxDev
luxDev Pionier

Informacja do osób które chcą wiedzieć co z moimi projektami i ze mną.

Ostatnio nie mam czasu na FBOT'a, MC-SHOP (kilka osób by powiedziało a kiedy miałeś 😄), i inne projekty i w sumie na życie towarzyskie, żeby nie było że jestem jakimś leniem i nie wiadomo co jeszcze spróbuję teraz przybliżyć tę sprawę osobom które wyczekują jakichś aktualizacji czy po prostu się zastanawiają co tam z luxdevem.

Nie mam jak pracować nad swoimi projektami przez zdrowie zaczęło się ono psuć jakoś w 2017, tak jak kiedyś byłem zdrowy jak ryba to teraz niestety wszystko jest odwrotnie aktualnie oczekuję na pewne informacje od lekarza, i zobaczymy co dalej.

Nie będę jakoś tutaj się zwierzał co mi jest dokładnie czy coś więc napisałem tak tylko ogólnie bo to nie jest sprawa na forum.

Czy to oznacza że nie będę się dalej rozwijał i aktualizował projektów?

Nie, gdy wszystko ze mną będzie dobrze zamierzam się wziąć za siebie i będę kontynuował wszystko co zacząłem, np. FBOT, co do tego projektu niestety wymagane będzie kompletne przepisanie od początku jak teraz patrzę na projekt to tak to wygląda jakby było robione na odwal się, poruszę tutaj też kwestię mc-shopu, tam to samo, gruntowne przepisane wymagane.

To w sumie wszystko, oczekujcie aktualizacji w ciągu ok. 2 miesięcy :D

Kaczuc
Kaczuc

Witam mam problem z fbotem czy ktos moze mi pomoc :) ? dodam tylko ,ze przed uzupelnieniem calego configu all dzialalo image|690x329

luxDev
luxDev Pionier

Hmm, powinno być trochę więcej informacji pokaż ten config co wywołał po edycji tyle zamieszania.

Kaczuc
Kaczuc

Configu tutaj :) https://pastebin.com/h2wiuted

Nie moge dac calego na forum :/

PS: gdy odpale bota Configu usuwa sie do poziomu client-join-bad-nicknames: I dalej nic nie ma

Tak sie dzieje gdy uzypelnie w configu top polaczen godzine itp

luxDev
luxDev Pionier

Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to wiadomości które mają być wysyłane do uzytkownika po wejściu na serwer, możesz ustawić chociaż jedną i sprawdzić czy to coś da?

Kaczuc
Kaczuc

Moge ale chcialem wgl usunac :) dodam i zobacze jak to bedzie

Kaczuc
Kaczuc

Teraz dziala lecz nie da sie usunac wiadomosci powitalnej ?

luxDev
luxDev Pionier

Możesz spróbować ustawić pusty ciąg znaków w sensie - "" nie gwarantuje że zadziała ale możesz zawsze sprawdzić a w przyszłej aktualizacji to dodam.

Kaczuc
Kaczuc

Dzieki :slight_smile: Mam jeszcze dwa pytanka nwm czemu nie dziala mi funkcja z najnowszym userem I wyswietlanie statusu administratorow w kanale tzn afk/online/offline Moze cos zle robie ale nie rozumiem tego Podaj UID i id kanalu podalem swoje id i po przecinku id kanalu i nie dziala czy moglbys mi podac jakis przyklad ?

luxDev
luxDev Pionier
  admin-updater-module-staff-uids:
    uid_administratora_1: i_tutaj_jego_id_kanalu
    uid_administratora_2: tutaj_tak_samo

A z najnowszym userem to dziala na zasadzie sprawdzania ilości połąćzeń przy wejściu na serwer jeśli mam wartość 1 czyli ten ktoś wchodzi pierwszy raz to edytuje kanał i wstawiam tam jego nick.

Kaczuc
Kaczuc

Czyli mam podac UID ? a kanal ?

Dodam tez ,ze rekord sewera cos szfankuje nie pokazuje lecz moze to sie naprawi z czasem Oraz pogrubione na top spedzonego czasu jest inne niz na rescie topek image|344x258

luxDev
luxDev Pionier

Masz podać w formacie listy UID admina i potem po dwukropku jego kanał w sensie ID tego kanału.

A co do topki, to zniknie z czasem i będzie naprawione w przyszłej aktualizacji.

Kaczuc
Kaczuc

ok dziekuje ostatnie zgloszenie oprocz tego rekordu ktory pewnie sie naprawi z czasem.

mimo ,ze dalem "" w powitalnej wiadomosci to i tak bot wysyla wiadomosc: <18:26:59> "Bot @ Operator": [] Ale to taki maly problem.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Kaczuc
Kaczuc

Napotkalem kolejny problem Uptime serwera nie jest szczytywany za pierwszym razem byl po restarcie ts3 zatrzymal sie na 3h

Edit: po restarcie calego ts3 uptime juz dziala teraz mam inny blad przez co topka lezy

image|690x345

Jesli mozesz dasz linka do aktualnej wersji bota bo mi tamte nie dzialaja a siedzie na 1.0.4 moze dlatego mi to nie dziala :/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Na prośbę autora zamykam i archiwizuję ten temat, autorowi nie podoba się spam w wątku. Z tego co wiem niebawem pojawi się nowa prezentacja fbota w lepszym wydaniu ;)