VPS lokacja PL-OVH

Archiwum
oferta
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Otrzymałem już trochę pytań od klientów czy będą i kiedy będą VPSy w lokalizacji PL ale w serwerowni OVH.

Planuję je wprowadzić lecz obecnie jeszcze czekam aż OVH upora się z kilkoma technicznymi szczegółami oraz odczekać trochę aż będzie to bardziej stabilne, póki co serwery OVH w WAW1 (gdzie serwerownia nie jest w Warszawie co ciekawe) to bardziej betatesty niż stabilne działanie i z tego powodu jeszcze ich nie wprowadziłem aby oszczędzić nam wszystkim nerwów.

Oto przykładowe przyczyny (mogą być już rozwiązane ale miały miejsce w niektórych przypadkach):

  • pakiety przechodziły przez Francję mimo że połączenie było zestawiane między dwoma serwerami w Polsce (ping ~50ms)
  • dodatkowe adresy IP wymagane do VPS zostały wprowadzone dopiero 30 listopada i niektórym one nie działają
  • filtrowanie DDoS albo nie działa i odcina całą maszynę i monitoring myśli że maszyna padła (informując tak ich techników) lub zwiększa ping trasując przez Francję

Spodziewam się że prace nad wprowadzeniem będę mógł zacząć w styczniu lub lutym, wtedy to będzie bardziej przetestowane.

luxDev
luxDev Pionier

Co do OVH w warszawie, bo nie dawno powstało z czego się orientuję, na razie nie opłaca się kupować nie mają ochrony, jeszcze wszystko robią ;d

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja bym poczekał do nawet marca, ale to już twoja decyzja. Wszystko będzie stabilniejsze :D Będą OpenVZ, czy same KVM? Kiedyś pisałeś (lub pisał Pan) o wycofaniu z oferty Openów z polski, bo było to nieopłacalne. Druga sprawa - będzie możliwość migracji z Francji do Polski, jak już będą dostępne? Ostatnia sprawa - duża różnica w cenie będzie między Polską a Francją?

Fallen
Fallen Pionier

Na 99% będą to OpenVZ bo serwery w Polsce mają standardowe filtrowanie a nie Game i cena też będzie wyższa. Moim zdaniem nie jest to opłacalne (z mojego punktu) jedynie co to ping zmniejszy się o jakieś 10-20ms albo i nawet nie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Timo:

Będą OpenVZ, czy same KVM?

Zobaczy się, póki co nie ma nawet oferty na ich stronie, jest tylko ta teoretycznie limitowana oferta a nie mogę na tym bazować cen usług.

Timo:

Kiedyś pisałeś (lub pisał Pan) o wycofaniu z oferty Openów z polski, bo było to nieopłacalne.

Tu wszyscy jesteśmy na Ty, formalności są zbędne :slight_smile:

Zgadza się, tamta oferta była stworzona po to aby pokazać że się da oraz przy okazji trochę rozreklamować VPSy w lvlup.pro, generalnie VPSy to teraz główna usługa w lvlup.pro więc uważam że wszystko poszło zgodnie z planem - firma się rozwija a wiele osób mogło skorzystać z tanich VPSów i się na nich nauczyć obsługi Linuxa :slight_smile: Przy tworzeniu nowej oferty PL z wezmę pod uwagę poprzednie doświadczenia.

Fallen:

Na 99% będą to OpenVZ bo serwery w Polsce mają standardowe filtrowanie a nie Game i cena też będzie wyższa

Kto powiedział że KVM musi mieć filtrowanie GAME? 😛 Nie każdy tego potrzebuje tak BTW ale już nowszego kernela tak. W tym temacie się coś pojawi w najbliższym czasie niekoniecznie w lokalizacji PL.

Fallen:

Moim zdaniem nie jest to opłacalne (z mojego punktu) jedynie co to ping zmniejszy się o jakieś 10-20ms albo i nawet nie.

To zależy od dostawcy Internetu u danej osoby. W niektórych przypadkach będzie to ping o 20ms mniejszy, w innych nawet 40ms mniej.

Obecnie jest słabo, bo z perspektywy mojego dostawcy mam ping tylko o 10ms niższy bo leci przez NL :D Różnica między 40ms a 50ms nie usprawiedliwia wyższej ceny póki co.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W ramach aktualizacji można powiedzieć że ich serwery w WAW1 zaczyna dać się używać.

W tym miesiącu powinien już działać jak powinien VAC czyli ich anty DDoS, są już sprawne dodatkowe IP z pewnymi zastrzeżeniami. Są jeszcze problemy z routingiem w przypadku niektórych operatorów np. Vectra co powoduje ping jakby serwer stał we Francji a nie w Polsce.

Wygląda na to że są jeszcze solidne wtopy z supportem po czytaniu wypowiedzi innych. Nadal jeszcze nie ma finalnej oferty ich serwerów więc premiera oferty VPS PL w lvlup.pro to najwcześniej marzec, styczeń i luty odpada gdyż potrzebuję jeszcze czasu po finalnej ofercie aby to przetestować.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Obecnie kablówka Vectra ma już normalny ping do testowego hosta w WAW1, niestety nadal nie zostały ujawnione szczegóły dotyczące VAC.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

VAC nadal nie został wprowadzony, finalna oferta też nie jest znana. Dalszy brak odpowiedzi na liście mailingowej w tych sprawach.

LinGruby
LinGruby Pionier

Michał ale coś musi być zrobione już bo zobacz trasę dns ovh 213.186.33.99

zanim zaczęli VAC stawiać pingi miałem ok. 40ms a teraz mam ok. 7ms jak sprawdzam z domu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na liście mailingowej osoby nadal nie uzyskały odpowiedzi na to kiedy VAC zostanie wprowadzony, zapewne prace trwają ale to nadal nie pozwala używać serwerów produkcyjnie skoro byle atak odcina je od sieci.

DokGrej
DokGrej

Dobre informacje :slight_smile: Moim zdanie Kwiecień to najpóźniejszy termin kiedy WAW1 będzie już dostępne

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Widzę, że VAC na WAW1 działa prawidłowo ;) (prace.ovh.pl - 1 marca)

Oferta maszyn na WAW już jest dostępna (wyprzedana [500/500] XD)​ ;)

Albo ja jestem w błędzie albo już maszyny są dostępne ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

tylko ciekaw jestem jak z antyddos czy nie będzie szedł przez France ;-)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Podobno nie ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Byłoby co najmniej śmieszne, gdyby jeszcze dodatkowo musiało dojść do francji i potem z powrotem do polski XD

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jakiś czas temu VAC podobno już działa poprawnie i chyba nawet nie idzie przez Francję tylko ruch jest wycinany lokalnie.

Ze stabilnością sądzę że też nie jest już najgorszej.

Zostaje jeszcze kwestia przygotowania przez nich standardowej oferty, ta obecna jest w formie betatestów i nie chciałbym aby potem przez to cierpieli klienci lvlup.pro.

SunNight
SunNight

Witaj @SystemZ Mam jeszcze kilka pytań.

  1. Czy będziecie wprowadzać polską lokalizacje serwerów VPS KVM?
  2. Czy po wprowadzeniu polskiej lokalizacji, mając już kupiony u Was VPS będę mógł zmienić na polską lokalizacje?
  3. Czy będą droższe opłaty VPS KVM, gdy już będę miał polską lokalizacje?
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Czy cos już wiadomo? :) Czekam z niecierpliwością :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

SunNight:

Czy po wprowadzeniu polskiej lokalizacji, mając już kupiony u Was VPS będę mógł zmienić na polską lokalizacje?

Możliwe że tak, jednak nie mogę obiecać że byłaby to czynność bezpłatna ze względu na konieczną interwencję admina przy przenoszeniu.

SunNight:

Czy będą droższe opłaty VPS KVM, gdy już będę miał polską lokalizacje?

Rozumiem że pytasz czy będzie drożej. Nie wiem bo OVH nadal nie dało finalnej oferty a ich Discover która była chwilowa to trochę takie betatesty więc odpada na produkcję w trosce o nerwy klientów i moje.

Generalnie trzymanie serwerów w PL jest droższe niż w FR, przynajmniej patrząc na rynek z perspektwy kilku ostatnich lat oraz mojej pracy kilka miesięcy w SDC i widząc jak działa polski rynek w tej branży.

SunNight
SunNight

Mam jeszcze ostatnie pytania @SystemZ czy jak już wprowadzicie Polską lokalizacje a będzie droższa niż Fr. To będziecie ogólnie rezygnować z Fr? Czy to ogólnie będzie do wyboru? Bo jeżeli ma być droższa PL to nie jestem jakoś przekonany na zmianę.

Co z poradnikiem o którym Ci pisałem ticket o numerze: #14620

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie planuję wycofywać serwerów FR bo bardzo dobrze się sprawdzają. Zawsze lepiej mieć kilka lokalizacji niż polegać tylko na jednej. Obecnie jest tylko jedna bo tylko ta spełniła wszystkie wymagania, szukam alternatyw co kilka miesięcy ale nie ma za bardzo nic lepszego w tej cenie z takimi możliwościami.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Ticket #14620

LinGruby
LinGruby Pionier

To ja powiem tak co wam tak zależy na lokalizacji PL przecież ping 38 +/- 2 ms to świetny wynik, a w PL bywają serwery które mają więcej.

A żeby VAK OVH pracował w 100% z antyDDOS w PL z pominięciem FR to trochę minie a co za sens mieć serwer w PL gdzie ruch antyDDOS będzie szedł przez FR gdzie tu sens i ping będzie taki sam mowa o VPS KVM jakby się ktoś nie zorientował ;-)

Ja osobiście zostaję tam gdzie jestem bo z FR też wszystko ładnie śmiga i szybko tym bardzie że siedzę 100% na VPN ;-)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, jest już standardowa oferta PL w OVH lecz póki co tylko ta bazująca na dość nisko taktowanym Xeon D 😕 2.4 GHz to trochę mało biorąc pod uwagę że każdy już przywykł do 3.4 GHz w innych usługach lvlup.pro. Czekam na coś szybszego, póki co mógłbym z tych Xeonów D wycisnąć tylko lowendowe VPSy lecz nawet nie byłyby specjalnie tanie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie wiem, czy @SystemZ sprawdzałeś, lecz już w Warszawie są serwery max 3,8 Ghz :P https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/all_servers.xml?dc=waw

anon10657637
anon10657637

No okej, ale on ma tylko 16GB RAM. Ta oferta nie jest opłacalna dla tworzenia VPS-ów.

Glupikocz
Glupikocz

Przecierz jest tam serwer 64GB RAM

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Może i jest, lecz słaby procesor 😕 Jest i 128 :P

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przeliczałem dziś z tego sprzętu co tam jest i już jest lepiej ale bez rewelacji, czekam na 32GB RAM + Xeon E3.

Póki co jedyne co z tego da się złożyć z rozsądnych to VPS 1GB RAM KVM za ~33zł/30dni i to bez filtrowana GAME. Sprzęt ze 128GB RAM daje radę ale do tworzenia tanich i słabych mocą VPS. Na tym VPSy oferuje chyba samo OVH ale dobrze wiemy że taktowanie 2,4GHz to trochę słabo do gier i zastosowań klientów lvlup.pro chyba że faktycznie jest parcie na słabe VPSy to mnie poprawcie :slight_smile:

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że słabe VPSY, jeśli byłyby tańsze niż obecne OpenVZ to szły by jak ciepłe bułeczki pod jakieś małe strony WWW które potrzebują jakiegoś ruby (zabawa w Discourse), czy po prostu VPS które stoją prawie puste, używane od czasu do czasu do jakiegoś jenkinsa, czy mavena chociażby. Lub postawienia prywatnego TS3, na którym możemy sobie porobić więcej niż na jakichś hostingowych ofertach. Dodatkowo też przydatne na boty na discorda, itd. Sam wiem, że te z aruby po 4zł to taki trochę syf (chyba coś koło 1.xGhz), ale pod małego bota na discorda są idealne i nieraz widziałem jak ktoś je do tego używa :D

Ja osobiście bym chętnie taki jeden na lvlup przygarnął, chociażby do tego żeby móc czasem coś potestować :>

Tylko tak - na pewno nie te z polski :D

Glupikocz
Glupikocz

Powiem tak Panie Michale już któryś raz do pana dziś pisze :D co do tych Słabszych VPS może mi pan zaufać tak w 1 dzień się rozejdą mam kolegów w informatycznej co tu ma z 20 VPS OpenVZ i każdy tylko tu chce brać #Robie_panu_ reklame_:D np mi i kolegom nie potrzeba jakiegoś full wypas procka 14352GHZ tylko nawet 2.4 wystarczy 4gb ramku czy może wiecej jeżeli był by tani i troszkę dysku od 15-25 GB i każdy by brał ja np OpenVZ uzywam do ts3 strony i czasami serwer dla kolegów do gierkowania w jakąś grę jak chcą bo oni dopiero się uczą. CSGO działa mc działa wiem teraz jest lepszy procek ale w innej firmie miałem co miała 2.4 procka i też było gites dlatego myślę ze mógłby pan spróbować np na 1 miesiąc jak jest to możliwe np kilka osób kupi raz żeby VPS PL zobaczyć a dwa tak o dla testów 😃 I cieplutko pozdrawiam

I tu nawet sam pan widzi że ktoś też tak dla testów by to kupił i np po 20 dniach dać recenzję od kilku osób i się Pan dowie czy się opłaca

Nieznajomy11:

Ja osobiście bym chętnie taki jeden na lvlup przygarnął, chociażby do tego żeby móc czasem coś potestować :>

luxDev
luxDev Pionier

Również bym chętnie wolał VPS bez ochrony i nie wiadomo jakiego procka do testów botów itd., fajna sprawa :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, rozważę też alternatywne oferty nie wymagające taktowania CPU 3.4GHz+

Glupikocz
Glupikocz

Jak coś to jak już Pan Michał to zrobi to może mi pan na prywatnej wiadomości napisać lub tu że już są te alternatywne oferty

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie ma takiej potrzeby, jeśli przeglądasz forum to na pewno tego nie przegapisz. Dodatkowo jakby została dodana to pewnie pojawi się w panelu, nie? 😄

Glupikocz
Glupikocz

Ja na panel nie wchodzę co najwyżej tylko zapłacić :D tylko forum rano od 6 do 7:30 i po czwartej do 22 siedzę 😃

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Oferta Mini-VPS z np. 1gb ramu i małym zasobem procesora przyjęła by się. Niektórzy potrzebują takich np. pod sam serwer TS prywatny + bota, a na to KVM 2gb nie trzeba ;)

anon10657637
anon10657637

@SystemZ są znane jakieś szczegóły dot. ew. wprowadzenia tej oferty nisko budżetowych VPS-ów (w sensie tych słabszych), czy nic?

Lukass
Lukass

Witam,

Zauważyłem, że OVH wprowadziło już polską lokalizacje swoich serwerów! Pytanie nasuwa się czy lvlup.pro zamierza również wprowadzać dodatkową, Polską lokalizację? Polska lokalizacja stanowi lepszą wydajność oraz mniejszy ping serwerów TeamSpeak.

Z poważaniem, `.Łukasz.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Lukass:

Polska lokalizacja stanowi lepszą wydajność

A co to ma do rzeczy? No chyba nie.

https://lvlup.rok.ovh/t/vps-lokacja-pl-ovh/1447

krzys1540
krzys1540

Myślę, że jak na sam początek działania z polską lokalizacją serwerów w OVH @SystemZ mógł by wprowadzić serwery WWW w tej lokalizacji ! Powinny sprawdzić się w sam raz, a każdy klient kupujący serwery WWW raczej tworzy strony pod Polaków, a osobiście wolał bym lokalizację w Polsce ponieważ moje serwery gier łączą się z bazą danych aby załadować usługi typu VIP na serwerze no i te serwery są również w polsce :slight_smile: jak i użytkownicy strony w 90% to polska społeczność :slight_smile: Co o tym sądzicie ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ani trochę mnie to nie przekonuje. Wole te 30ms więcej pingu, ale dobry antyddos.

krzys1540
krzys1540

@Nieznajomy11 Myślę, że to zwątpienie w OVH w polsce jest zbyt przesadzone ! Bo to Polska to już antyddos się wyklucza ? No chyba że OVH napisało coś o braku antyddosa albo o jego słabej jakości i czym ja nie wiem ?

Pozdrawiam 😃

tirex
tirex

W dzisiejszych czasach te opóźnienia są coraz mniejsze i w zasadzie klientowi nic nie robi czy serwer jest w Polsce czy we Francji.

krzys1540
krzys1540

@tirex Mogę się z tym zgodzić ponieważ aktualne prędkości internetu są wystarczające aby stronę załadować w ułamku sekundy, natomiast sam osobiście doświadczyłem wielu przypadków powolnego ładowania strony będąc gdzieś na "WSI" gdzie jedyny internet jaki dochodzi to mobilny i to jeszcze bardzo powolnie działający. No i dlatego zaproponowałem dodanie lokalizacji PL bo w aktualnie niby są te światłowody ale tylko w większych miastach, a ja planując swoje wyjazdy na dłużej muszę zrobić szybki przegląd internetu w danym miejscu ponieważ w niektórych przypadkach muszę zarządzać siecią ręcznie. Niby to jest nic ważnego ale czasami te coś "nic nieważnego" staje się istotne 😃 A nadal myślę, że i tak wielu klientów skusi się na tę lokalizację o ile zostanie wprowadzona, ponieważ nawet ja jeśli zostanie wprowadzona przeniosę swoją stronę na lokalizację PL ! 😉

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To nie ma znaczenia, tam po prostu nadajniki lokalnie mają słabą przepustowość i/lub masz tam słabą jakość sygnału. Serwer w polsce praktycznie nic nie zmieni, strona nadal będzie się ładować tyle ile się ładowała. No może te kilka ms szybciej, ale nawet tego nie zauważysz.

krzys1540
krzys1540

@Nieznajomy11 Możliwe 😃 Natomiast ja nadal zostaję przy swojej propozycji, bo Pan Michał może rozważyć dodanie takich serwerów nawet na test, i jeśli się nie sprawdzi to zaprzestanie sprzedawania serwerów w polsce i zostanie przy francji 😃 O ile aktualnie w OVH PL można "martwić się" o ochronę dla serwerów gier myślę, że o ochronę stron www przed DDOS już troszkę zadbali. Tym bardziej wątpię, że zaczęli by już normalną sprzedaż serwerów na swojej stronie, gdyby te serwery nie spełniały wytycznych jakie gwarantują przy zakupie !

Lukass
Lukass

Jeżeli chodzi o prowadzenie serwera TeamSpeak na VPS w lokalizacji Polskiej to ma duże znaczenie. Twój serwer wtedy jest na liście polskich serwerów, gdzie sam serwer jest prowadzony dla Polskich graczy i mamy więcej użytkowników.

anon10657637
anon10657637

Zawsze możesz kupić małego VPSa w Polsce, zrobić tunel i przez niego puszczać ruch, efekt ten sam 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Potrzebował bym VPSa w Polsce (Warszawie, SDC nie ma VPSów) by zrobić sobie VPNa do "codziennego korzystania", jeśli do OVH w Wawie mam 13 pingu a to Francji 45 to jest różnica, a poza tym będzie można na tym grać w gry - dajmy na to serwer CSGO (choć w to już nie gram) ma serwery w Polsce i jak VPN będzie w Warszawie to moje 13 ms do VPNa i załóżmy 5 ms do serwera = 17 ms. A nie 45 do VPNa we Francji i z powrotem do Warszawy :/ ####ale incepcja

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Z tego co zauważyłem OVH wprowadziło lepsze oferty w PL (przykładowo https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/enterprise/173sp1.xml https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/enterprise/163sp4.xml).

Nawet są maszyny 128 GB RAM, 3.5-3.8GHz :slight_smile:

DoreK
DoreK α-tester v3

Pierwszy link nie działa (404).

@DBanaszewski Faktycznie, dzięki za info :V

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Bo tam jest średnik :P Musisz go usunąć - chciałem to jakoś oddzielić, ale średnik się "podpiął" pod link 😛

Drugi link jest fajny, ponieważ: Anty-DDOS Pro w cenie :)

@SystemZ jak to będzie z migracją z FR do PL? Adres zostanie taki sam, czy jednak zmieni się? Bo pliki rozumiem, że będzie można samemu albo jakoś usprawnisz 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pozbyłem się średnika :v

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli znalazłoby się kilka zainteresowanych osób to mogę postawić pierwszy węzeł KVM Game Pro PL.

Pierwszy szkic oferty:

1GB RAM 25GB SSD 24,90zł

2GB RAM 50GB SSD 49,90zł

4GB RAM 100GB SSD 99,90zł

8GB RAM 200GB SSD 199,90zł

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@SystemZ - daję znać, że jestem zainteresowany KVM bez GAME.


Z tego co rozumiem KVM GP PL jest drogie, gdyż jest obecnie dostępny tylko jeden rodzaj maszyny z takową ochroną. A co z KVM bez GAME? (Rozumiem, że bez GAME będzie taniej, bo nie wierzę, że będzie drożej :slight_smile:)
Proszę jeszcze o informację nt. CPU + rdzenie na VPSa - czy się zmienia na inne, czy pozostaje jak przy obecnej ofercie KVM GP.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Biorąc pod uwagę sprzęt nie GAME i dość słabym procesorem (jak na lvlup.pro) 2.4GHz, najniższy pakiet 2GB RAM wychodzi około 30zł, podać dalsze szczegóły? Przy okazji też mógłby powstać dość ciekawy wariant 2GB RAM w cenie co prawda ~37zł ale wtedy mamy coś około 20GB SSD + 100GB HDD na jednym VPS

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To ten ciekawy wariant byłby nie tylko wariantem na słabszy procesorowo serwer, ale jako serwer backup. 37 zł za 130 gb miejsca? Do tego upchnąć coś tam można

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli chciałbyś dysk tylko na backup to możemy spróbować dołożyć dysk do obecnej KVM. Orientacyjna cena to 30zł za 100GB. Wtedy dysponowałbyś dodatkową partycją na kopie zapasowe.

Jeśli chodzi o ofertę PL, napisałem do OVH czy mogą zaproponować coś lepszego z oferty GAME. Wszystkie oferty nie-GAME w PL jakie mogę zaproponować wypadają dość blado patrząc na inne oferty na rynku. W takich sytuacjach nie widzę sensu ich wprowadzać, lvlup.pro musi mieć coś lepszego lub korzystnego z chociaż jednego punktu widzenia.

DokGrej
DokGrej
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Trochę za mało RAMu aby używać tam oferty OpenVZ która wykorzystuje overselling aby dać dobre ceny. Z drugiej strony serwery z większą ilością RAMu mają za słabe procesory na taką ilość VPSów.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

I jak na się sprawa z serwerami typu GAME w Polsce? Bo trochę mi zależy 😕

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Mogę wprowadzić tą ofertę o której wspominałem wyżej ale potrzebowałbym łącznie sprzedać przynajmniej 8GB RAM

https://lvlup.rok.ovh/t/vps-lokacja-pl-ovh/1447/#56

n4r3x
n4r3x

Jestem zainteresowany ofertą z 1GB RAM :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Podjąłem decyzję i w lutym pojawi się przynajmniej jeden węzeł testowy. Na samym początku będzie hostowany Aimpanel w tej lokalizacji, potem pojawią się też VPSy.

DokGrej
DokGrej

Też jestem zainteresowany VPS :slight_smile:

MichQ
MichQ

VPS PL Jak najbardziej zakupię jak będą 😃

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Również zaklepuję :P

WoZZowskY
WoZZowskY

No i ja też!

WoZZowskY
WoZZowskY

@SystemZ mam takie pytanie Czy wiadomo już (mniej więcej) kiedy serwery VPS OpenVZ w lokazizacji Polskiej będą dostepne w ofercie LvlUp.Pro?

krides
krides

Z tego co ja wiem to koniec marca oparta moja wiedza jest o odpowiedz supporta

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

WoZZowskY:

VPS OpenVZ w lokazizacji Polskiej

Na to bym nie liczył, ale na KVM to tak ;)

DokGrej
DokGrej

Pytanie kiedy będą dostępne :)

DokGrej
DokGrej

Pytanie kiedy będą dostępne VPS KVM w Polsce

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Będzie jak będzie, a jak będzie to będzie info